Cena: 1350 €/osoba/2 týdny
- Sleva - FIRST MINUTE 10% při objednání plavby 6 měsíců před termínem konání plavby.
- Studentská sleva: 15 % (je pro každého studenta, který se prokáže dokladem o studiu).
- Skupinová sleva: za dalšího člena posádky, kterého přivedete s sebou na plavbu, získáte slevu 10% z Vaší ceny plavby, za další dvě osoby dostanete slevu 20% z Vaší ceny plavby, za další tři osoby 30% z Vaší ceny plavby, za další čtyři osoby 40% z Vaší ceny plavby, za dalších pět osob 50% z Vaší ceny plavby, za dalších šest osob 60% z Vaší ceny plavby a za dalších sedm osob od nás získáte ZDARMA Vaši plavbu pro 1 osobu!
Jednotlivé slevy se mezi sebou nesčítají.
Trasa: MARTINIK-ST.LUCIA-GRENADINES-GRENADA-ST.VINCENT-MARTINIK (délka trasy cca 450 NM)
Cena zahrnuje:
Pronájem lodě
Kapitán lodě
Lůžkoviny
Závěrečný úklid lodě
Poplatky za kotvení v domovském přístavu první a poslední noc
Pojištění kauce
Cena nezahrnuje:
Pojištění osob
Spotřebované pohonné hmoty
Poplatky za kotvení a stání v jiném než domovském přístavu
Poplatky za národní parky a povolení k plavbě
Strava (posádka zajišťuje a hradí stravu i pro kapitána lodě)
Doprava pro kapitána lodě
Prvními Evropany, kteří prozkoumávali ostrovy Karibiku a narazili tak například na Martinik, byli námořníci Kryštofa Kolumba, kolem roku 1502. Ti zde našli jen hrstky karibských indiánů, kteří ostrov Martinik nazývali Madinina, tedy ostrov květin. Příliv kolonistů tradiční domorodou kulturu brzy smetl ze světa. Pro většinu z nich byly osudné choroby, které sem Evropané zavlekli.
Celá oblast ostrovů je velice úrodná a tedy žádaná. Nově založené cukrové plantáže začaly velmi prosperovat a bylo potřeba stále více pracovních sil na jejich obdělání. Proto vydal král Ludvík XIII. roku 1636 povolení k dovážení otroků z Afriky. Jejich potomci dodnes tvoří většinu martinického obyvatelstva. Hlavním městem Martiniku se stal Saint Pierre. 8. května 1902 zničil výbuch sopky Mont Pelée celé město. Katastrofa si vyžádala takřka 30 000 životů. Krátce na to byl hlavním městem uznán přístav Fort-de-France.
Dalším z ostrovů, jenž prozkoumáme, je ostrov Svaté Lucie. Ostrov bývá nazýván Helenou Západní Indie. Toto pojmenování je asociací s Trojskou Helenou a je velice příznačné, protože Britové a Francouzi vedli o toto území mnoho válek. Na ostrově můžeme nalézt několik sopek, a tedy i úrodnou sopečnou půdu. Většina deštných pralesů zde byla ale bohužel již vymýcena.
Dalším bodem naší plavby bude souostroví Grenadiny, jemuž vévodí ostrov Svatý Vincent. Tento ostrovní stát v Karibiku v souostroví Malé Antily, patří mezi Návětrné ostrovy, které leží při severním pobřeží Jižní Ameriky.
Většinu území státu svou rozlohou zaujímá ostrov Svatý Vincent (344 km²), který je sopečného původu. Zbytek tvoří Grenadiny, skládající se z 32 menších korálových ostrůvků, z nichž je jen polovina osídlena. Většími ostrůvky jsou Bequia, Canouan, Mustique, Union Island. Podnebí je horké a vlhké.